Nie kupuj, zrób to sam! – magia DIY

DIY2

Lubisz spędzać czas na łonie natury? Potrzebujesz sprzętu outdoorowego , ale nie umiesz się zdecydować?  Nie szukaj, zrób to sam! – popularne DIY to strzał w dziesiątkę. 

W ostatnich latach trend DIY coraz mocniej zapisuje się w świadomości konsumentów. Film o łóżku zbudowanym z europalet to prawdziwy hit YouTube’a z niemal 2 milionami wyświetleń. Ale to tylko jeden wśród niezliczonych przykładów rzeczy, jakie można stworzyć samemu. Modyfikowanie nienoszonych ubrań, samodzielne komponowanie lub ulepszanie kosmetyków, tworzenie elementów wystroju domu i ulubionych akcesoriów daje nieskończone możliwości personalizacji i ogromne poczucie satysfakcji. Makerzy, bo tak mówią o sobie i nazywani są przez innych entuzjaści DIY, to ludzie z różnych grup zawodowych, w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach. Jednak przyświeca im wspólny cel – majsterkowanie i samodzielne kreowanie przeróżnych akcesoriów. Przy okazji makerzy naturalnie wspierają ruchy less waste i zero waste oraz sprzeciwiają się masowej konsumpcji. 

 Trend DIY szturmem podbija również serca miłośników outdooru. Coraz popularniejsze staje się samodzielne szycie potrzebnych akcesoriów. Hamaki, tarpy, podpinki, śpiwory, wodoszczelne worki to tylko nieliczne przykłady elementów wyposażenia, jakie fani outdooru mogą zrobić samodzielnie z wykorzystaniem zakupionych materiałów i prostych technik krawieckich. Najwięksi entuzjaści podejmą się nawet prób konstrukcji namiotu na kijkach trekkingowych. Dlaczego właściwie wybierają wersje DIY zamiast gotowych sprzętów? 

  • Sprzęt DIY można lepiej dopasować do własnych potrzeb. 
  • Zakup materiałów jest znacznie tańszy niż zakup gotowych produktów. 
  • Makerzy lubią mieć poczucie satysfakcji ze zrobienia czegoś samodzielnie
  • Praca manualna nad własnym sprzętem daje oddech od codziennych spraw
  • Projekty DIY są w zgodne z przekonaniami dotyczącymi ekologii

Chcesz spróbować swoich sił i samodzielnie stworzyć własny, niepowtarzalny outdoorowy zestaw? Przejdźmy do konkretów. 

Od czego zacząć? – Drybag DIY

Najprostszym do wykonania projektem DIY wydaje się być Drybag. To popularny wodoszczelny worek używany przede wszystkim przez fanów sportów wodnych. Poniżej instrukcja jak uszyć własnego Drybag.

Zawarty w zestawie materiał Dyneema jest wybitnie lekki, ma dobrą wytrzymałość i wodoodporność. Z wykonanym przy jego użyciu Drybagiem można wiosłować przez długie godziny bez obaw przed zalaniem portfela, dokumentów czy telefonu.

Jak wykonać Drybag DIY?

Czas potrzebny na stworzenie takiego produktu to niecałe 1h. Spróbuj!

Nasz zestaw ‘zrób to sam’ dostępny na naszej stronie:

Kolejny krok w przygodzie z outdoorowym DIY – Hamak DIY 

Pozornie błahy spływ kajakiem z samodzielnie zrobionym Drybagiem może przypadkiem obudzić w człowieku miłość do natury i przebywania w dziczy. Gdy kilka godzin w lesie to za mało, osobiście uszyty hamak pozwoli spędzić ich tam znacznie więcej. Tutaj kupisz gotowy zestaw Hamak DIY w dwóch wersjach wagowych i w wielu wariantach kolorystycznych( (link poniżej)

Samodzielne wykonanie hamaka nie zajmie Ci wiele czasu – to orientacyjnie zaledwie jedna godzina pracy. Warto ją poświęcić, by zyskać towarzysza długich wycieczek, który pewnie nie raz ukoi strudzonego wędrówką turystę. Jak wykonać Hamak DIY (link poniżej)

Własnoręcznie wykonany hamak jest dobrą alternatywą dla ciężkiego namiotu i śpiworu na plecach. Nawet bez dodatków sprawdzi się w wielu outdoorowych sytuacjach. Jednak prawdziwie cenne funkcjonalności hamak zyskuje w połączeniu z Tarpem, który pozwoli uchronić się przed deszczem. Przyda się zwłaszcza entuzjastom krajowej turystyki! Do własnoręcznego wykonania tarpa potrzebny będzie wodooporny materiał w połączeniu z liną, nićmi i drobnymi akcesoriami. Gotowy zestaw można kupić tutaj:

Samodzielne stworzenie tarpa to już nieco bardziej zaawansowane zadanie krawieckie

Bez obaw – orientacyjnie zajmie tylko 2 godziny. Jak wykonać tarp DIY?

To nie koniec naszych propozycji! Na naszym blogu znajdziesz inne propozycje projektów DIY, np. puchową podpinkę DIY lub moskitierę DIY,  a wkrótce w naszym sklepie pojawią się nowe materiały i związane z nimi zestawy DIY. 

Wiemy, że naszych makerów ogranicza jedynie wyobraźnia, więc jeśli samodzielnie stworzyłeś swój sprzęt z naszych materiałów i chciałbyś pochwalić się projektem, skontaktuj się z nami – chętnie udostępnimy Twój projekt na naszych kanałach. Do zobaczenia w dziczy!