Koc Outdoorowy Climashield

Koc Outdoorowy to bardzo uniwersalny sprzęt campingowy na chłodniejsze dni. Idealny na dłuższe posiedzenia przy ognisku, szczególnie gdy nikt już nie dorzuca.

Potrzebne materiały: 

  • oddychający i lekki nylon. W naszym przypadku Nylon 10D – Sicilian orange oraz Grafit 2x(150cm x 190cm)
  • ocieplina Climashield APEX 5 oz/yd2, 167g/sqm): 150 x 190cm
  • nici tytan (szare) – 2 szpulki
  • taśma nośna czarna – 15mm (2 paski o długości 8cm)
  • klamra LB-LW, Ultralekka klamra YKK, single 15mm (1 sztuka)

Narzędzia:

  • nożyczki
  • poziomica, deska lub długa linijka
  • mydełko krawieckie
  • szpilki do łączenia materiałów
  • domowa maszyna do szycia

1 KROK: PRZYGOTOWANIE DO SZYCIA

Materiały Ripstop Nylon 10D ułóż jeden na drugi i zepnij szpilkami wzdłuż każdej krawędzi, 1 cm od brzegu.

Przypnij szpilkami również tasiemki nośne czarne z nawiniętą klamrą LB-LW, po jednej stronie dłuższej krawędzi koca (odległość między tasiemkami jest dowolna, my przyszyliśmy je w odległości 70 cm od siebie, czyli w odległości 35 cm od linii środka koca).

Ponieważ koc zszywany jest na lewej stronie materiału pamiętaj aby tasiemki z klamrą wszyć do wew. koca, tak aby po odwinięciu faktycznie były na zewnątrz (patrz zdjęcia).

2 KROK: ŁĄCZENIE MATERIAŁÓW NYLONOWYCH

Zszyj maszyną 2 kawałki materiału wzdłuż linii zakreślonej upiętymi szpilkami. Przyszyj również tasiemki. W naszym przypadku – narożniki mają obły kształt. W narysowaniu zaokrąglonego narożnika może pomóc Ci odpowiednio przycięty kartonik i mydełko krawieckie.
Uwaga: obszywając materiał wzdłuż krawędzi zostaw otwór długości ok. 30 cm do wywinięcia materiału na prawą stronę.

3 KROK: ZSZYWANIE CLIMASHIELD Z WARSTWAMI NYLONU

Obszyty materiał rozłóż na ocieplinie Climashield i ponownie przyczep materiał szpilkami do krawędzi ociepliny. Tak spięte elementy przeszyj maszyną wzdłuż krawędzi (wzdłuż szwu jaki powstał po zszyciu 2 nylonów).

Pamiętaj aby przy szyciu na maszynie, materiał Ripstop Nylon był na górze (zdecydowanie ułatwi to przesuwanie materiału pod stopką maszyny).

Uwaga: w miejscu gdzie pozostawiłeś/-aś otwór na wywinięcie koca na prawą stronę przyszywamy tylko jedną warstwę (np. nylon grafitowy) do ociepliny Climashield, tak aby w dalszym ciągu wywinięcie było możliwe:)

4 KROK: ZASZYCIE OTWORU

Po zszyciu materiału z Climashield wywijamy koc na prawą stronę i zaszywamy pozostawiony otwór. Krawędzie nylonu zawijamy do wewnątrz koca i spinamy szpilkami warstwę nylonu z warstwą nylonu zszytego z Climaschiled.

5 KROK: PIKOWANIE

Na kocu rysujemy linie poziome w celu pikowania koca (w naszym przypadku w odstępie 16,5 cm). Pomocne może być przypięcie warstw koca szpilkami (patrz zdjęcie). Zszywamy linie poziome. Następnie rysujemy linie pionowe również w odstępie 16,5 cm i przeszywamy. Uzyskaliśmy wzór w kratę o wymiarach 16,5 cm x 16,5 cm.

Teraz pozostaje uciec do lasu i przetestować koc przy ognisku… i jak już wygaśnie;)

POWODZENIA!